Dni otwarte w Fabryce Porcelany – zwiedzanie Muzeum + warsztaty pracy artystów ! Jedyna taka okazja w roku !

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej naszej wycieczce na której głównym celem będzie najstarsza Europejska Fabryka Porcelany w Miśni. Na dzień naszej wycieczki przypadają jedyne w roku dni otwarte w Fabryce dzięki czemu, poza zwiedzaniem Muzeum, będziemy mogli przyjrzeć się z bliska pracy najlepszych w swoim fachu artystów w sztuce zdobienia porcelany !

Lecz to nie wszystko co dla was zaplanowaliśmy, o szczegółach dowiecie się poniżej.

Spotkanie planujemy jak zwykle na naszych wycieczkach bywa 4:45 na parkingu przy ulicy Strzegomskiej 2 (Parking L’eclerc; możliwość odbioru z Wałbrzycha Castoramy o 4:20), udając się około 4,5 godzinną podróż do naszego głównego celu – Miśni i przepięknej fabryki porcelany. Tam czeka na nas zwiedzanie Muzeum z Audio Guidem w języku Polskim, oraz udział w pokazach pracy artystów ze względu na jedyne w roku dni otwarte w Fabryce. Brzmi cudownie, prawda? To nie wszystko…

Następnie udamy się w krótki spacer po historycznym centrum Miśni, jest to przeurocze miejsce w którym planujemy dla Państwa króciutką przerwę na kawę podziwiając te piękne miasto.

Meissen

Kolejnym punktem wycieczki będzie przejazd z Miśni do Drezna, gdzie w jednej z restauracji wszyscy razem usiądziemy, aby podzielić się wrażeniami z Miśni i nabrać siły na zwiedzanie jednego z najpiękniejszych niemieckich miast – Drezna.

Dresden

Po obiedzie w pełni sił spotkamy się z przewodnikiem, aby udać się w 3 godzinną historyczną podróż po najpiękniejszych zakątkach i zabytkach miasta takich jak Opera Drezdeńska – Semperoper, Zwinger, czy barokowa Katedra Świętej Trójcy.

Semperoper
Zwinger

Około godziny 18:00 zakończymy zwiedzanie w centrum Drezna, gdzie będziemy mieli około 2 godzin czasu wolnego, który każde z Państwa będzie mogło spędzić według swoich indywidualnych upodobań, możliwość dalszego zwiedzania Drezna, zakup pamiątek, kawa z widokiem na Stary Rynek – to już zależy od Państwa. O godzinie 20:00 spotkamy się i wspólnie przespacerujemy w stronę autokaru, skąd kierowcy bezpiecznie dowiozą nas do Świdnicy. Powrót planowany jest między godziną 24, a 1 w nocy.

Możliwość odbioru z: Świdnica, Wałbrzych, Strzegom !

Zapisy możliwe poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/r/PcMRgumzkV

Bezpośrednio w biurze: Strzegomska 2, 58-100 Świdnica (Pasaż L’eclerc)

Bądź telefonicznie: 531 061 952

Serdecznie zapraszamy do zapisów ! Ilość miejsc ograniczona !

Pozdrawiamy,

Ekipa X-Wakacje

Plan Wyjazdu
4:45 – Zbiórka Strzegomska 2, Świdnica (Parking L’eclerc; możliwy odbiór 4:15 Castorama Wałbrzych),
5:00 – Wyjazd ze Świdnicy (możliwość odbioru w Strzegomiu 5:20),
9:30-13:00 – Przyjazd do Miśni (Meissen), rozpoczęcie zwiedzania fabryki porcelany, udział w warsztatach, spacer po historycznym centrum Miśni, czas wolny na kawę,
13:00-14:00 – Przejazd do Drezna, obiad w restauracji, spotkanie z przewodnikiem,
15:00-18:00 – Zwiedzanie Drezna z Przewodnikiem,
18:00-20:00 – Czas wolny w Dreźnie,
20:00 – Zbiórka i wyjazd w stronę Świdnicy,
24:00 – Planowany powrót do Świdnicy.
*Program ramowy może ulec zmianie
Cena zawiera: Przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie, opłacone składki funduszy TFG i TFP, opiekę pilota, zestawy tourguide, przewodnik po Dreźnie.
Cena nie zawiera: biletów wstępu do Muzeum w Meissen (ok. 8,00 EUR *dzieci do 6 roku życia gratis), obiadu w restauracji, dodatkowego wyżywienia.
Cena:
180,00 PLN
*dzieci do 12 roku życia – 170,00 PLN