To ten moment roku, kiedy zapewne zastanawiacie się, gdzie spędzicie wakacje 2019. Podróżowanie staje się coraz łatwiejsze, zarabiamy coraz więcej, a świat stoi otworem. Nic dziwnego, że to decyzja niełatwa, zwłaszcza gdy kierunków jest taka masa, a biura podróży prześcigają się w kuszących ofertach. Może będzie Wam trochę łatwiej, jak poczytacie, dokąd latają inni? Na przykład nielubiani sąsiedzi, którym jednak trochę zazdrościcie wyjazdów ? Potraktujmy to jak projekt. Misja: wakacje 2019

Wakacje 2019: Grecja wciąż i niezmiennie

xwakacje grecja wakacje 2019

Blisko, ciepło i stosunkowo tanio. To powoduje, że nie tylko Grecja, ale też Turcja, goni Grecję w rankingach popularności wśród Polaków, są jednym z ulubionych urlopowych destynacji. Niesłabnącą popularnością od lat cieszą się też kraje południa Europy, czyli Hiszpania i Włochy oraz państwa leżące w Afryce Północnej, czyli Egipt i Tunezja. Wśród najchętniej odwiedzanych od lat miejsc jest też stara dobra Bułgaria. Nic dziwnego, że takie wybory padają najczęściej. Można powiedzieć, że te kraje są już po prostu “oswojone” przez polskich turystów i co też bardzo ważne – oferta biur podróży na wakacje 2019 w te kierunki jest przeogromna.

Wakacje 2019: Odkrywamy Bałkany

x-wakacje balkany wakacje 2019

Kolejny kierunek, który do tej pory w rankingach reprezentowała głównie Grecja, to Półwysep Bałkański. Już nie tylko Grecja, nie tylko Chorwacja, ale też Macedonia, Bośnia i Hercegowina czy Albania zaczynają kusić polskich turystów nie tylko konkurencyjną ofertą cenową (no, może poza Chorwacją, która niestety, staje się coraz droższa), ale też pięknymi widokami i czymś, co do tej pory nie kojarzyło nam się z Europą, czyli pewnym rodzajem egzotyki, czegoś do tej pory nieodkrytego. Wielu naszych znajomych wybiera się na Bałkany właśnie po to, żeby je na nowo odkryć.

Wakacje 2019: Egzotyczne marzenia

x-wakacje zanzibar wakacje 2019

A skoro o egzotyce mowa, to nie sposób w tym artykule nie wspomnieć także o niej. Bo dla wielu jest ona już nie tylko marzeniem, ale coraz częściej marzeniem spełnionym. Co tu dużo mówić – świat się skurczył. Latanie jest coraz tańsze, a zwykle to był przeważający koszt całej takiej egzotycznej wyprawy. Dzięki touroperatorzy, a w ślad za nimi także my możemy oferować Wam coraz bardziej atrakcyjne oferty wyjazdów do Azji, Afryki czy Ameryki Środkowej. Tajlandia, Indonezja, Chiny, Kenia, Zanzibar, Dominikana czy Kuba powoli przestają być w zasięgu portfela przeciętnego Kowalskiego. Szczerze mówiąc, jako miłośnika podróży, bardzo mnie to cieszy ?

Wakacje 2019: Bliski Wschód coraz bardziej bliski

x-wakacje dubaj wakacje 2019

Odkąd zobaczyłem Dubaj, ciągnie mnie tam i nie tylko mnie. Kraje Bliskiego Wschodu, takie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Izrael, to miejsca coraz częściej przyciągające Polaków. Dubaj czy Abu Dhabi stają się coraz bardziej przystępne cenowo, a naszych rodaków kusi unosząca się nad całymi emiratami aura luksusu i przepychu. Z kolei Izrael to oczywiście Jerozolima, dla wielu Polaków miejsce bardzo ważne, oraz Tel Awiw. Kusi też bliskość Egiptu i Jordanii, więc popularne zaczynają być wycieczki objazdowe.

Ale gdziekolwiek się będziecie realizować swój projekt Wakacje 2019, pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą to, co najważniejsze – pozytywne nastawienie. W końcu jedziecie na wakacje! ?