Teneryfa to miejsce, do którego z chęcią wracam, pomimo długiego lotu. Nasze rodzinne wakacje zdecydowaliśmy spędzić kilka dni na południu Teneryfy tj. Playa de Las Americas a kilka dni na północy w Puerto de la Cruz. Obecny wpis traktuje o najważniejszych atrakcjach Teneryfy dla rodzin z dziećmi. Większość artykułu poświęcona jest północnej części Teneryfy – mniej znanej, tańszej pod względem hoteli ale dla mnie piękniejszej, prawdziwszej, chłodniejszej ale przez to bardziej egzotycznej pod względem roślinności.

Ale od początku. Teneryfa jest hiszpańską wyspą leżącą na Oceanie Atlantyckim. Jest największą i najbardziej zaludnioną wyspą w archipelagu wysp kanaryjskich. Na wyspie panuje klimat subtropikalny i śródziemnomorski, dzięki czemu wyspa szczyci się zróżnicowaną fauną i florą. Ok 50 % wyspy objętych jest ochroną zarządzaną przez Red Canaria de Espacios Naturales Protegidos, obszarów chronionych na wyspie jest ok 140.

Większość osób podróżujących na Teneryfę wybiera południową część ze względu na klimat: temperatura jest wyższa o około 1-2 stopnie niż na północy, jest mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia opadów. Północna Teneryfa jest zdecydowanie częściej pochmurna, jest bardziej wilgotno.

Jednakże tyle atutów południa vs. północ. Na Północy poznasz prawdziwych Kanaryjczyków, spróbujesze lokalnego street fooda. Pyszne pieczone kasztany to przysmak, który warto koniecznie spróbować.

 

Piękno Teneryfy widać jak się pojedzie na punkt widokowy, skąd rozpościera się fantastyczny widok na dolinę la Orotava. Piękno tej wyspy niewątpliwie potwierdza legenda, która głosi, że Teneryfa jest pozostałością tajemniczej i zachwycającej Atlantydy.

 

Jedną z najbardziej znanych prowincji jest Puerto de la Cruz. Największa atrakcją turystyczną tego terenu jest Loro Park, czyli prywatny ogród zoologiczno-botaniczny. Można tam oglądać pokazy zwierząt, a także akwarium w kształcie tunelu, wybiegi ze zwierzętami oraz hodowlę różnych roślin, głównie orchidei. Bilety wstępów warto kupić jeszcze będąc w Polsce na stronie Loro Parku lub zgłoście się do biura podróży x-wakacje.pl gdzie przygotowaliśmy specjalne karnety zniżkowe przy rezerwacji  Loro Parku i Siam Parku – tzw. pakiet promocyjny. Poniżej kilka zdjęć z Loro Parku – frajda dla dzieci i dorosłych a największe wrażenia są podczas pokazu orek – polecam!

Drugą bardzo ważną atrakcją jest Siam Park