Drodzy Przyjaciele,

Zbiórka Polacy dla Kefalonii cyklon - zdjęcie główne

Wraz z publikacją wpisu na blogu zaczynamy z prośbą płynącą z serca o wsparcie naszych greckich przyjaciół na Kefalonii. Od 17.09.2020 nad Wyspami Jońskimi szalał cyklon Ianos (. Przez dwa dni przyniósł ze sobą bardzo silne wiatry i opady deszczu, powodując uszkodzenia budynków, dróg i linii energetycznych a także podtopienia. Najpiękniejsze miejsca na wyspie takie jak Assos, Agia Efimia czy Fiskardo będące wizytówką Kefalonii ucierpiały najbardziej. W szczególności dla tych miejsc pragniemy prosić o pomoc, by mieszkańcy mieli możliwość szybkiego powrotu do normalności, odbudowy po raz kolejny swoich mieszkań i miejsc pracy. Kefalonia to jedna z ukochanych wysp Greckich, na którą co roku przyjeżdża wielu Polaków. Proszę, pokażmy serdecznym i gościnnym Kefalończykom, że mogą na nas liczyć w tych trudnych momentach. Jeżeli masz możliwość wpłać choć złotówkę by móc oglądać tę wyspę i cieszyć się jej pięknem jak najszybciej.

Link do zbiórek prowadzonych przez Polaków mieszkających na Kefalonii

https://pomagam.pl/b3hcyp4p

https://pomagam.pl/pomagamykefalonii

Kefalonia podczas cyklonu – zobacz film

Jak wygląda Kefalonie po Cyklonie – zobacz film

Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie w imieniu swoim i organizatorów

 

Poniżej przedstawiamy relację naszych klientów z wakacji na Kefalonii, które odbyły się przed cyklonem. Wierzymy, że mieszkańcy dzięki pomocy ludzi dobrej woli szybko wrócą do normalnego życia.


Czarujące pocztówkowe widoki – gdzie tak pięknie?

2 godziny lotu i przenosimy się do Grecji jakiej nie znacie. Kefalonia, największa grecka jońska wyspa, uchodzi za nieodkrytą perełkę, która w obliczu masowej turystyki oraz obecnej pandemii koronawirusa, wyłania się jako bezpiecznie i piękne miejsce na wakacje.

Pierwszy widok z samolotu kiedy podchodzi do lądowania nie napawa zachętą – pustkowie. Im dalej tym piękniej. Jaki jest sposób na piękne wakacje na Kefalonii ?

Pięknem Kefalonii i jej urokami należy dzielić się z bliską Ci osobą. Zacznijcie dzień od pływania łódkami po podziemnym jeziorze Melissani, potem lunch w Fiscardo i spacer po Assos. Plażowanie koniecznie na Myrtos. Lixouri – popołudniowa kawa na placu w towarzystwie mieszkańców wyspy. Romantyczny wieczór spędzony w Argostoli z pewnością pozostanie na długo w pamięci.

Pamiętaj, że Grecję zwiedza się najlepiej z mapą w ręku a nie z nawigacją –  dajemy gwarancję poznania niezwykłych miejsc.

Garść praktycznych informacji:

  • Wynajem samochodu – w Lixouri – blisko portu – http://www.rentacarlixouri.com/
  • Prom z Agristoli do Lixouri – warto bo skraca czas podróży – Kefalonian Lines – jadąc.
  • Zorganizuj piękny rejs na Itakę – z Sami (Kefalonia) do Aelos (Itaka)
  • wynajem motocykli – Moto Travel Perdikis G. Vladimiros  – tel. 0030  2671091097 ptravel1@otenet.gr – właściciel prowadzi firmę od 1987 – posiada nowe motocykle – w innych wypożyczalniach wynajmują stare motory, które co chwila trzeba serwisować. Ponadto u Perdikisa kupicie bilety na prom wszystkich armatorów.
  • Winiarnia – bardzo ważne miejsce – winogrona z czasów Homera – odtworzone z dawnych czasów. Winiarnia uzyskała dofinansnowanie z Unii Europejskiej  na odtworzenie szczepów z czasów Homera (1700 rok przed naszą erą). Foivos – http://www.domainefoivos.com/en/
  • Winiarnia Robola największa winiarnia na wyspie słynna ze szczepu Robola. Rezydent Grecosa bardzo ją zachwalał – pojechaliśmy i było spoko, dojazd jest idealny dla autobusów – prosta droga prowadzi. Winiarnia organizuje pokazy komercyjne. Z parkingu dotrzecie bezpośrednio do winiarni. Jednakże Foivos zdecydowanie lepsze wina jakościowo oferuje – zaufacie nam!

Polecane plaże:

  • Plaża Lepeda – 2 km od hotelu Palatino, pięknie położona,
  • Plaża Petania piękna z kamczykami z krystalicznie czystą wodą. Najważniejsze ciepła woda bez jeżowców. Idealna do uprawiania snorkelingu. Uwaga parking 5 (do 14:00) lub 7 EUR (na cały dzień)
  • Plaża Myrtos

Charakterystyka geologiczna

  • Kefalonia zbudowana jest ze skał osadowych, część z nich to wapienie, dolomity, margle. W skałach tych powstają zjawiska krasowe – takie jak jaskinie i zapadliska. Stąd polecamy odwiedzić  Mellisanie Cave Lake – twór krasowy.

Jeżeli szukacie wakacji na Kefalonii – to zapraszamy link do ofert