Side

W maju mieliśmy okazję uczestniczyć w Study Tourze zorganizowanym przez TUI na Riwierze Tureckiej podczas którego mieliśmy okazję sprawdzić najlepiej sprzedające się hotele z oferty TUI Polska, oraz kilka ciekawych wycieczek fakultatywnych i chcielibyśmy Państwu opowiedzieć o naszych doświadczeniach. Turcja to zdecydowany hit sprzedażowy w ostatnich miesiącach, więc mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Państwu w wyborze idealnych wakacji dla siebie.

Alanya

Po wylądowaniu w Antalyi udaliśmy się w 2,5 godzinną podróż autokarem w stronę Alanyi, gdzie postanowiliśmy pospacerować po mieście i zobaczyć co ma nam do zaoferowania. Kierowca wysadził nas w porcie i kolejne 3 godziny spędziliśmy na bazarach targując się z miejscowymi sprzedawcami. Kiedy już wszyscy zdążyli kupić pamiątki, zrobić zakupy udaliśmy się w godzinny rejs wokół wybrzeża. Pogoda była przepiękna, więc rejs był idealnym dopełnieniem po tych kilku godzinach spędzonych na zakupach. Wycieczka fakultatywna dostępna jest w ofercie TUI ! Serdecznie zapraszamy do rezerwacji !

Alanya Rejs

Jeśli chodzi o hotele, to Turcja jak zwykle spełniła nasze wymagające oczekiwania, jest to zdecydowania miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie i pod względem ceny i atrakcji na miejscu. Alanya to zdecydowanie miejsce dla aktywnych, lub tych, którzy oprócz odpoczynku, chcieliby oddać się tureckiemu szaleństwu zakupowemu. Haydarpascha Palace, lub Mukarnas – dla tych chcących zaznać trochę luksusu, Quattro Family Club Dem, Meryan Hotel czy Senza the Inn Resort&Spa – rewelacja dla rodzin z dziećmi, czy typowo miejskie hotele Kleopatra Atlas i Club Big Blue.

SIDE

Świątynia Apollina

Kolejnym przystaniem na naszej mapie było przepiękne miasto Side, ze swoją antyczną częścią założoną 3000 lat temu. Starożytne miasto Side to zdecydowanie Must See dla każdego podróżującego do Turcji, do tej pory spotkamy tam archeologów pracujących przy swoich stanowiskach nad kolejnymi odkryciami z tego miejsca, przepiękne ruiny Łaźni i Amfiteatru, lub dodatkowo przy samym porcie czeka na nas przepiękna Świątynia Boga Apollo. Spacerując wśród kolumn możemy poczuć się jakbyśmy byli na jednej z Greckich wysp.

Side Amfiteatr
Side – Antyczne Miasto

Po zwiedzaniu przyszedł czas na hotele, które również zaskoczyły nas bardzo pozytywnie. Klienci chcący korzystać na codzień z atrakcji Side najlepiej odnajdą sie w hotelach miejskich takich jak Side SU, a w najbliższej okolicy miasta położone są takie hotele jak Club Nena, TTH Pegasos World, Dream Family Club (oba polecane dla rodziny z dziećmi), czy TUI Magic Life Jacaranda, który zrobił na nas największe wrażenie w tej okolicy (bajka dla aktywnych) – z każdego jest możliwość wycieczki fakultatywnej do Antycznego Miasta.

Jezioro Karacaoren wycieczka safari

Jazioro Karacaoren

Po dwóch nocach w Side udaliśmy się dalej w trasę w kierunku Belek, ale po drodze czekała na nas jeszcze jedna atrakcja – Jezioro Karacaoren. Autokar zostawił nas w górach Taurus, skąd wyjechaliśmy w jazdę przełajową w kierunku jeziora po drodze podziwiając przepiękne widoki wokół. Następnie udaliśmy się w 2 godzinny rejs po jeziorze, w towarzystwie Orła. Przepiękna natura dostępna na wyciągnięcie ręki. Po rejsie czekał na nas przpyszny obiad. Polecamy Państwu serdecznie, wycieczka ta również dostępna jest w naszych ofertach.

Belek

Belek

Ostatnie 3 dni spędziliśmy w zapierającym dech w piersiach Belek – tu znaleźliśmy wszystko co kochamy najbardziej w jednym miejscu – morze i góry. Przepiękny, zielony obszar Turcji słynie z wysokiej jakości hoteli. Belek urzekło nas swoimi widokami, o hotelach nie wspominając. Jest to zdecydowanie miejsce dla najbardziej wymagających klientów, a świadczyć o tym może chociażby fakt, że dosłownie w tym samym momencie w hotelu obok nas przebywał Robert Lewandowski.

Rixos Premium Belek

Zakwaterowani byliśmy w hotelu Rixos Premium Belek – wspaniała natura otaczająca hotel, przepiękna plaża urzekły nas całkowicie. Podczas pierwszej kolacji przez 3 godziny nie mogliśmy wyjść z restauracji – co świadczy samo w sobie o jedzeniu. Istna bajka !

Rezerwując pobyt w hotelu Rixos Premium Belek mają Państwo bezpłatne wejścia do Parku Rozrywki The Land of Legends, który mieliśmy okazję zwiedzać w następnej kolejności. Kursuje również co godzinę transfer między parkiem, a hotelem.

The Land of Legends

Podczas pobytu w Belek mieliśmy okazję oglądać hotel Land of Legends, oraz korzystać z jego Parku Atrakcji. Przeogromny teren, przypominający małe miasteczko, hotel wyglądem zainspirowany Akropolem, żelki all inclusive. Jeśli tylko macie dzieciaki to jesteśmy pewni, że tam nawet te najbardziej aktywne nie znajdą chwili nudy.

Po całodniowej zabawie w parku rozrywki na ostatni dzień w Turcji czekały na nas dwa hotele Ela Excellence Resort oraz Paloma Grida. Jeśli chodzi o Ele, to jest to kolejna bajka dla rodzin z dziećmi – hotel niesamowicie zwraca uwagę na naszych najmłodszych kompanów podróży oferując im liczne interaktywne atrakcje, jakich nie znajdziemy w żadnym innym hotelu. Specjalnie przystosowane interaktywne pokoje w których czeka na nas masa gier, mały Szpital do zabawy, czy poszukiwania archeologiczne – uważamy za cudowne pomysły, a przepiękna plaża i zielony teren wokół sprawia, że Dorośli również czują się w nim perfekcyjnie. Hotel Paloma Grida to z kolei hotel bardziej zwracający uwagę na osoby dorosłe, przepiękny teren hotelu po którym można spacerować w nieskończoność, bardzo ładne pokoje. Jeśli chodzi o Belek to tu nie ma słabych hoteli.

Jeśli chcieliby Państwo pooglądać więcej zdjęć, lub dowiedzieć się o którymś z hoteli czegoś więcej, serdecznie zapraszamy do biura na kawę – pomożemy wybrać wam najlepszy hotel pod wasze wakacje – Kolejowa 16, 58-100 Świdnica. Możecie również kontaktować się z nami pod numerem telefonu 531-932-952, lub adresem e-mail swidnica@salon-podrozy.pl.

Bardzo dziękuje za przeczytanie artykułu.

Patryk Szymański

X-Wakacje