Wakacje z biurem podróży czy organizowane samodzielnie? Często stoicie przed takim wyborem, a ja równie często spotykam się z przekonaniem, że z biurem jest drożej. Cóż, w przeważającej mierze zależy to od czasu rezerwacji lotów, Waszego sprytu, doświadczenia i kierunku, a często też szczęścia. Dzisiaj piszemy o tym, jak wyglądają wakacje z biurem podróży i czym NIE MUSICIE się absolutnie martwić oddając się w nasze ręce 😁

Łatwiejszy wybór oferty

Kto z Was nie ma tak, że chciałby gdzieś wyjechać, ale nie do końca wie, co wybrać, ręka do góry! 😅 Świat stoi teraz otworem niemal przed każdym i niemal w każdym kierunku. Chcąc za każdym razem poznać nowe miejsca, stoimy często przed wyborem osiołka z wierszyka Aleksandra Fredry. Jest tego tyle, że do ostatniej chwili trudno się zdecydować. Jednym z zadań biura podróży jest w takiej sytuacji pogodzić Wasze oczekiwania z tym, co aktualnie oferują touroperatorzy. Często też mamy dostęp do ofert, które niekoniecznie widać w Internecie, i możemy je Wam przedstawić. A wszystko to w krótkim czasie jednej wizyty u nas lub jednej rozmowy telefonicznej.

Oszczędność czasu

Czas zaczynacie oszczędzać już w momencie wyboru oferty z naszą pomocą. Kolejna oszczędność czasu wynika z tego, że nie wyszukujecie lotów ani noclegów. Po prostu wszystko jest w ofercie i wybieracie to, co najlepsze dla Was. Podpisujecie tylko umowę i jedyne, o czym musicie pamiętać, to dokumenty, odpowiedni bagaż i odrobina czujności przed wyjazdem. Zresztą, dobre biuro podróży podpowie Wam, na co zwracać uwagę przed wylotem. Terminy lotów czarterowych lubią się czasem zmieniać i warto to śledzić na stronie touroperatora. Z kolei hotele miewają niekiedy drobne, dodatkowe opłaty, np. w Grecji opłata turystyczna, z którymi trzeba się liczyć. Podpowiemy Wam także, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie i czy warto w związku z Waszymi zwyczajami wykupić dodatkowe, na przykład gdy uprawiacie sporty ekstremalne.

Oszczędność pieniędzy

Tak, tak! Dokładnie to mam na myśli. Nie ma się co oszukiwać, że loty czarterowe, z których korzystają touroperatorzy, wykupowane z góry na określoną liczbę pasażerów, są tańsze niż loty rejsowe. Podam Wam przykład. Rozważmy opcję, że dopiero teraz zdecydowaliście się na wyjazd. Powiedzmy, że chcecie wybrać się na Kretę, powiedzmy do pięknej miejscowości letniskowej Agia Marina na 10 nocy.

Szukacie lotu z Warszawy do Chanii. Według portalu skyscanner.pl obecnie najtańsza opcja to trwające średnio 11 godzin i 13 minut loty z dwiema przesiadkami w tamtą stronę i jedną przesiadką z powrotem, obie na ryzyko pasażera, w cenie 1626 zł za osobę. Oferta wg portalu najlepsza to lot trwający średnio 5 godzin 45 minut, w obie strony z jedną przesiadką, za 2394 zł. Oferta najszybsza to trwający średnio 4 godziny i 58 minut lot z jedną przesiadką w każdą stronę, obie na ryzyko pasażera, za 3011 zł.


Ale gdy decydujecie się na opcję “najlepsze”, czeka Was niemiła niespodzianka. Okazuje się, że lot, który ma trwać średnio 5 godziny 45 minut, kosztuje nie 2394, a 2828 zł i cena nie obejmuje bagażu!

Powiedzmy, że dopłacacie za bagaż lub wybieracie tańszą ofert z bagażem w cenie za 1828 zł, ale decydując się jednocześnie na lot, który trwa… prawie 22 godziny w jedną i prawie 20 godzin w drugą stronę!!!

Szukacie więc noclegu, również na 10 nocy. Najtańszy obecnie oferowany przez Booking.com to dwuosobowy pokój typu studio w trzygwiazdkowym hotelu. Kosztuje 1488 zł za osobę bez wyżywienia. Czyli 2976 zł za noclegi i 5656 zł za loty w dwie osoby bez bagażu lub 3656 zł z bagażem, ale za morderczo długą podróż. Łącznie 8632 lub 6632 zł. A nie ma tu jeszcze ubezpieczeń i transferów.

Wakacje z biurem

Teraz dla porównania:

  • pokój typu studio również w trzygwiazdkowym hotelu w Agia Marina
  • loty tam i z powrotem do Chanii z transferem na lotnisko i z powrotem trwające po 2 godziny 55 minut (!)
  • bagaż rejestrowany 23 kg i bagażem podręcznym w obie strony w cenie
  • ubezpieczenie OC i NNW
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (15 zł/osoba)

RAZEM: 4730 zł, czyli 2365 zł za osobę

I co Wy na to? 🤔

Oczywiście, tak jak wspomniałem na początku, wielu jest doświadczonych i sprytnych turystów, którzy potrafią znaleźć wyjątkowo tanie loty i noclegi. Niemniej nie oszukujmy się – większość z nas nie ma na to czasu i wybiera wakacje z biurem. Dlatego właśnie jesteśmy my – X-wakacje 😎