Wakacje z dziećmi – jak powinny wyglądać, gdzie je spędzić? To odwieczny dylemat rodziców. Jutro dzień dziecka, więc to dobry czas na to, by napisać coś właśnie o spędzaniu urlopu z dziećmi. Ja uwielbiam podróże z dziećmi, a wychowywanie małych podróżników, a właściwie podróżniczek to supersprawa.

wakacje z dziecmi

Wakacje z dziećmi to temat-rzeka

Dzieci są przecież różne w różnym wieku. Inaczej podróżuje się z niemowlakiem, inaczej z przedszkolakiem, a inaczej z nastolatkiem. Jedna rzecz jest na pewno wspólna, niezależnie od wieku – trzeba szukać takich miejsc, w których nie tylko my, ale także nasze dzieci będą się czuły komfortowo. Niemowlakom potrzebne są względne cisza i spokój, przedszkolakom – miejsca, w których mogą się “wyszaleć”, a nastolatkom – to, co sprawia im przyjemność, w zależności od upodobań. Jedne będą chciały przesiadywać w basenie, inne grać w tenisa, a jeszcze inne – leżeć na plaży albo przeciwnie – aktywnie zwiedzać. Ważne, żebyśmy poznali potrzeby naszych dzieci i starali je godzić z naszymi własnymi, a jest szansa, że po urlopie wrócimy wszyscy zgodni i uśmiechnięci, dzieci nie zagrożą wyprowadzką, a małżonka – rozwodem 😅🤣

Figlokluby w Rainbow

Hotele, które specjalizują się w wakacjach dla całych rodzin, prześcigają się w ofercie rozrywkowej. Rainbow ma odrębną ofertę na wakacje z dziećmi, promującą tzw. Figlokluby, czyli miejsca w hotelach, które oferują dzieciom w wieku od 4 do 12 lat wakacyjne gry i zabawy sportowe i rekreacyjne, a także rozwijanie pasji i zainteresowań przez bezpieczną zabawę. Wszystko odbywa się pod opieką wykwalifikowanych animatorów. Można zostawić z nimi dzieci na kilka godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu, a samemu udać się na zwiedzanie lub spokojniejszy wypoczynek. Oferta ważna jest od czerwca do września, czyli właśnie wtedy, kiedy najczęściej wyjeżdżamy z dziećmi, a miejsc, w których można spędzić urlop z opcją Figloklubu jest mnóstwo – od Bułgarii po Portugalię.

wakacje z dziecmi

Family Club w TUI

Podobnie w ofercie TUI z kolei znajdziemy hotele Family Life, pomyślane specjalnie o osobach spędzających wakacje z dziećmi. Oprócz tego, TUI stworzyło Family Club – polski program animacji dla dzieci, które podobnie jak w Rainbow są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat i organizowane są od czerwca do końca sierpnia. Oprócz zapewniania zabaw przez 6 dni w tygodniu klub oferuje jeden wieczór wolny dla rodziców 😎

Mango Club w Exim Tours

Również Exim Tours stworzył specjalny klub – Mango Club – zapewniający dzieciom spędzającym wakacje w hotelach animacje w języku polskim. Program Mango Club uwzględnia także ma na celu rozrywkę nie tylko dla Twoich dzieci – jeśli dołączysz, cała rodzina będzie się świetnie bawić. Chcesz się zrelaksować i przeczytać interesującą książkę? My zajmiemy się wówczas twoją pociechą. MANGO CLUB przygotowuje rozrywkę, przygodę i wiedzę dla dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Animacje dla dzieci po południu i wieczorem zapewnia polski animator. MANGO CLUB działa od 22.06.2019 do 31.08.2019.

wakacje z dziecmi
dav

Polskie animacje w Travelplanet

W ofercie Travelplanet również znajdziemy całą listę hoteli (aż 248 ofert!), w których organizowane są polskie animacje dla dzieci.

CoralTravel i hotele Family

Podobnie CoralTravel, który w swoich hotelach Family, także zapewnia atrakcje dla dzieciaków. Nasze hotele Family to wyjątkowy i kolorowy świat przygotowany specjalnie dla dzieciaków. Kluby animacyjne dostosowane są do wieku dzieci i podzielone na trzy grupy: 4-7 lat, 8-12 lat i Teens Club 13-16 lat. Wśród atrakcji m.in.:

  • poszukiwanie pirackich skarbów
  • czarna stopa, czyli indiańska energia
  • dzień Neptuna – króla mórz i oceanów
  • dziecięce show
  • olimpiada sportowa z konkurencjami w wodzie i na piasku
  • rysowanie i malowanie czym i gdzie się da
  • tworzenie wakacyjnych pamiątek
  • mini kino, w tym również bajki po polsku
  • mini disco

Klub Delfinki w Grecos

Grecos ma z kolei Klub Delfinki – w wersji Mini dla dzieci w wieku 3-7 lat i Junior dla dzieci w wieku 8-12 lat. Klub zapewnia dzieciom opiekę polskich animatorów, a pomysłów na dziecięce odkrywanie Grecji nie brakuje. I co ważne – w tym czasie rodzice mogą beztrosko wypoczywać.

Jak widać, o atrakcje dla dzieci podczas urlopu można się wcale nie martwić, jeśli wybierze się odpowiedni hotel. Oczywiście, nie zapomnijcie, że na urlopy wyjeżdża się też po to, żeby wreszcie spędzić z dziećmi więcej czasu. Te chwile są naprawdę bezcenne, więc szukajcie dobrych ofert, ale z animacji korzystajcie z umiarem. Dziś macie w domu przedszkolaka, ale ani się obejrzycie, będzie już nastolatkiem i szkoda przegapić tych wszystkich lat. Prawda? 🤔 A po oferty zapraszam do naszych biur. Wiadomo, że kto jak kto, ale my doradzimy Wam najlepiej! 😁