W sieci wiele jest portali podpowiadających, jak i dokąd wybrać się na tak zwany tani urlop. Pomijając fakt, że taniość jest pojęciem całkowicie względnym, uzależnionym głównie od zasobności portfela, warto zastanowić się, co kryje się pod pojęciem “tani urlop” i czy faktycznie jest on tak tani, czy to tylko złudzenie.

Tanie loty

Oczywiście, zgadzam się, że można znaleźć naprawdę świetne okazje, jeśli chodzi o cenę biletów lotniczych. Wystarczy regularnie śledzić odpowiednie portale, podać swój e-mail, żeby otrzymać powiadomienia o interesujących nas lotach, a gdy nadarzy się okazja – wykorzystać ją. W praktyce – loty te są ograniczone czasowo i wymagają od nas dużej elastyczności. A kto ma tyle swobody, żeby – parafrazując polskie powiedzenie – “rzucić wszystko i polecieć w świat”? Prawda jest taka, że takie okazje to okazje dla osób, które nie są uwiązane do pracy, dzieci i innych zobowiązań.

Tanie noclegi

I tutaj też nie mam wątpliwości. Można znaleźć naprawdę tanie noclegi. Jest nawet duża szansa, że uda się je zgrać z tanimi lotami i tani urlop murowany. Jednak jeśli potrzebujemy odpowiedniego komfortu, sprawa bywa dyskusyjna. Prawda jest taka, że tani to w naprawdę nielicznych przypadkach komfortowy i z oczekiwanym wyposażeniem. Oczywiście, każdy lubi co innego. I tego absolutnie nie neguję. Ale z doświadczenia wiem, jaki to komfort po całym, pełnym wrażeń dniu wrócić do wygodnego, dobrej klasy hotelu, a rano wstać na gotowe śniadanie 😉

Taniość jest względna

I tak jak pisałem wcześniej, zależy od zasobności portfela. Co dla jednych tanie, dla innych będzie nieosiągalnym celem. I odwrotnie. Dlatego zawsze dobrze szukać urlopu dostosowanego do naszych możliwości. I tutaj muszę wejść w pozycję właściciela biura podróży, ale po latach różnych doświadczeń wiem, co mówię. Bo znam dobre i złe strony podróżowania na własną rękę i dobre i złe strony podróżowania z biurem. Myślicie, że będę Was zachęcać do tego drugiego. Nic z tych rzeczy. Ani też do tego pierwszego. Bo każdy musi znaleźć podróż na swoją miarę i potrzeby.

Tanio urlop

Jest jednak coś, co dają biura podróży, a czego nie da żadna podróż na własną rękę. Spokój. Pewność, że trafisz tam, dokąd chcesz trafić. Świadomość, że jest w pobliżu ktoś, kto pomoże, zaopiekuje się, doradzi. Pomoc zarówno przed, jak i w trakcie urlopu. No i fakt, że możesz podróżować naprawdę tanio, bo czartery są zdecydowanie tańsze niż loty liniowe. No i zawsze masz na kogo zwalić, jeśli coś było nie tak 🤣 To taki żarcik na koniec, bo wiem od naszych klientów, że cenią sobie podróże z nami. A my – z nimi! I to bardzo!❤️