Bo wiecie, że trzeba? Odpoczynek jest ważny nie tylko dla naszego organizmu, ale przede wszystkim dla umysłu. Jest dla niego jak solidny serwis dla samochodu. Co ważne, weekend czy nawet kilka dni to za mało, by umysł odpoczął, tak jak powinien. A więc… czas na planowanie wakacji. Święta są na to bardzo dobrym momentem.

Na dłużej 

O tym, jak ważny jest odpoczynek, świadczy fakt, że każdy z nas ma zagwarantowane ustawowe prawo do urlopu, a zaleca się, żeby dwa tygodnie wziąć z rzędu. To nie wymysł wzięty z księżyca. Taki czas jest idealny, by umysł mógł się zrelaksować, uspokoić, zaliczyć tak zwany reset. 

Jeśli szukasz dłuższego urlopu, ofertę znajdziesz na naszej stronie internetowej. Polecamy na przykład Tajlandię: bit.ly/xwakacje_Tajlandia

Na krócej 

Ale nie zawsze mamy możliwość wyjazdu na tak długo. W takich sytuacjach trzeba pamiętać o tym, żeby robią sobie kilkudniową przerwę raz na dwa, trzy miesiące. Krótsze, a częste wypady też mają sens i warto sobie je już teraz zaplanować. 

W naszej ofercie znajdziesz również takie propozycje. Warto się przyjrzeć choćby ofercie w Grecji: bit.ly/xwakacje_Grecja

Długie weekendy 

Wykorzystaj także długie weekendy. W nadchodzącym roku będzie ich sporo. Pierwszy tuż, tuż, bo już w okolicy Nowego Roku, który wypada we wtorek, więc jeśli wzięliście wolne w sylwestra, to weekend będzie dłuższy o dwa dni. Kolejny to święta Wielkanocne, które w 2019 roku wypadają 21 i 22 kwietnia. A już miesiąc później – majówka! 1 maja wypada w środę, wiec jest szansa na naprawdę dluuugi weekend. Boże Ciało – tradycyjnie w czwartek, więc bierzcie urlop w piątek i organizujcie szybki wypad. Podobnie będzie w sierpniu – Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny też w czwartek. W listopadzie z kolei pierwszy wypada w piątek, a jedenasty – w poniedziałek. Boże Narodzenie – znów od środy.

Snujcie plany

Jak widać jest co planować, wystarczy wziąć dosłownie kilka dni urlopu, by raz na kilka miesięcy gdzieś wyskoczyć. Przed nami parę dni wytchnienia. Od codzienności, ale też od szaleństwa przygotowań do świąt. Wykorzystajcie ten czas nie tylko na wypoczynek, ale też na planowanie przyszłorocznego. Polecamy się z całą naszą ofertą!