Kolejny miesiąc obostrzeń zaowocował… Waszymi dalekimi i bliskimi podróżami. Większości z Was już nie da się zatrzymać w domu, czego efektem są Wasze wakacje w lutym oraz planowanie urlopu na odległe letnie miesiące 2021.

Czas na krótkie podsumowanie….

Luty to miesiąc Dominikany, Meksyku, Zanzibaru i Egiptu. Od marca chętnie rezerwujecie Emiraty Arabskie. Na Lato głównie to Grecja, Egipt, Dominikana, Turcja i Albania. Pojawiło się także kilka bookingów na Styczeń 2022 (ferie zimowe) – wycieczki objazdowe Tajlandia z Kambodżą – tzw. 7+7.

Dokąd bez testów? Na Dominikanę, Zanzibar, Meksyk i Kostarykę

Dokąd z testami? Do Egiptu (CZW SOB NDZ) , Turcji (SOB od 06.03), na Wyspy Zielonego Przylądka (NDZ od 14.03) do Emiratów Arabskich ( NDZ od 14.02), na Malediwy , Wyspy Kanaryjskie, Maltę oraz Maderę.

Zanzibar – hit Zimy!!!

Rząd Tanzanii neguje istnienie COVID-19. Na efekty nie trzeba było długo czekać- nastąpił najazd turystów z Polski i Rosji. Polscy celebryci spędzają swoje wakacje na Zanzibarze, są zapraszani przez właścicieli hoteli. Oferty last minute zniknęły z ofert biur podróży, ceny poszybowały mocno do góry. Jeżeli chcesz spędzić urlop na Zanzibarze w rozsądnej i atrakcyjnej cenie, rezerwuj zdecydowanie z wyprzedzeniem. Przykładowe oferty all inclusive na Zanzibarze

Zobaczcie naszą ofertę dnia na Zanzibarze – więcej info tutaj

Jak uniknąć kwarantanny po powrocie z urlopu zagranicznego?

Jeżeli wracacie ze strefy Non-Schengen, to możecie wykonać test zwalniający z 10 dniowej kwarantanny. Wg przepisów z 23 stycznia turyści, którzy wracają z poza strefy Schengen nie muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie jeśli posiadają test nie starszy niż 48 godz. Obecnie trzy lotniska umożliwiają wykonanie szybkich testów po przylocie: Katowice, Poznań i Wrocław. Cena testu to 180-200 zł. Wynik dostępny jest w kilka minut.

Spośród wymienionych portów, nasi klienci najczęściej latają z Katowic. Stąd odbywają się wycieczki czarterowe do Hurghady, Marsa Alam, na Fuerteventurę i Zanzibar. Od niedzieli 21 lutego TUI wznowi stąd połączenia do Dubaju, od 3 marca do Punta Cany w Dominikanie, a od 14 marca do Amilcar Cabral na Wyspach Zielonego Przylądka. Z kolei Rainbow 25 lutego wystartuje z Katowic do Cancun w Meksyku, a 27 lutego do Puerto Plata w Dominikanie. Jest w czym wybierać 🙂

Wakacje w Egipcie to jeden z najgorętszych tematów ostatnich tygodni.

Tak polubiliście wakacje w Królestwie Faraonów, że na ostatnią chwilę przed wylotem brak już miejsc w samolotach. Testy PCR do Egiptu są dalej wymagane dla osób powyżej 6 roku życia. Nasze top 3 ostatnich dni to:

Sunrise Garden Beach 5* – Hurghada – z jednej strony wyjątkowa obsługa, podgrzewane baseny, piękna piaszczysta plaża, a z drugiej wyśmienite jedzenie, 5 restauracji a’la carte i przepyszne drinki. Zobacz moją relację z Sylwestra 2020 – Ceny na Lato 2021 to 2200 zł / 7 dni, 2600 zł / 10 dni czy 3000 zł /14 dni. Zaufajcie nam to są super ceny i nie warto czekać do ostatniej chwili bo po prostu nie będzie miejsc albo zapłacimy 3000 zł / 7 dni. Zobaczcie przykładowe terminy, zaliczka tylko 10%, promocja trwa do 28 lutego – link do Sunrise Garden Beach

Albatros Sea World 5* – Marsa Alam – nowoczesny hotel polecany w szczególności pasjonatom nurkowania, ze względu na piękną rafę koralową. Ceny 2200 zł / 7 dni lub 3400 zł / 14 dni. Link do Albatros Sea World

Titanic Royal 5* – zbudowany w 2019 roku, tuż przy plaży, aquapark dla dzieci. Świetne rekomendacje! Link do Titanic Royal. 7 dni już od 2100 lub 14 dni od 3300 zł.

Jak może wyglądać Lato 2021 ?

Przewidujemy utrzymanie pierwszej i drugiej pozycji najchętniej rezerwowanych wyjazdów do Grecji i Turcji. Dokładając do tego świetną ofertę do Egiptu, podium już jest ustalone. Hiszpania, jeżeli utrzyma atrakcyjne ceny to może być nr 4. W TOP 5 przewidujemy wakacje Polsce, co najciekawsze rezerwując ofertę przez biuro podróży, wczasy są tańsze, niż organizowane indywidualnie.