Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, które weszło w życie w dniu 25 stycznia 2021,  wszyscy podróżujący i wracający do Polski transportem zorganizowanym, aby uniknąć kwarantanny powinni wykonać test na 48h przed powrotem do Polski. Jest to dodatkowa opcja umożliwiająca uniknięcia kwarantanny. Koszty testów w drodze powrotnej kształtują się następująco: z Egiptu to około 30-50 USD, w Meksyku 40-80 USD, Wyspy Kanaryjskie 35-50 EUR, Zanzibar 80 USD, Malediwy 130 USD, ZEA (Ras Al Kaimah bezpłatny test, Dubaj 30-100 USD w zależności od linii lotniczej).  Aby wykonać test za granicą niezbędne są następujące dokumenty:  paszport, kopia umowy lub voucher podróżny. Listę laboratoriów możemy udostępnić po przesłaniu maila na biuro@x-wakacje.pl.

W jaki sposób, poza testem powrotnym, możemy uniknąć kwarantanny ?

a) wylecieć z niemieckiego lotniska (niemieckie lotniska wymagają noszenia maseczek medycznych (FFP2, KN95, N95 lub maseczek chirurgicznych).

b) opuścić tranzytem Polskę

c) posiadać dzieci uczące się w Polsce lub być studentem – wtedy istnieje możliwość skrócenia kwarantanny

Wakacje w Egipcie to nr jeden ostatnich pięciu dni. Teraz podróżowanie do Egiptu stanie się jeszcze łatwiejsze – testy po wylądowaniu w Egipcie i przed powrotem z Egiptu są wliczone w  cenę wycieczki.. Z pierwszą taką ofertą wyszło biuro podróży Coral Travel. Gwarantują wykonanie obydwu testów bez dodatkowych kosztów. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich klientów x-wakacje. 

Oferta Coral Travel dotyczy wycieczek do Egiptu dla rezerwacji założonych w terminie od 23.01.2021 do 01.02.2021 na wyloty od 24.01.2021 do 31.03.2021 – wtedy otrzymują Państwo możliwość zrobienia bezpłatnie testu PCR w Egipcie, w dniu przylotu, a także przed wylotem. 

Inne biura podróży jak Rainbow i SunFun finansują testy tylko po przylocie do Egiptu. Pamiętajcie, zgodnie z naszą rekomendacją, najbezpieczniejszą opcją jest wykonanie testów jeszcze przed wylotem do Egiptu – koszt badania PCR z tłumaczenie w języku angielskim to około 350 zł.

Wracając do Egiptu i świetnej bazy noclegowej, pięknych raf koralowej i bogatej historii, najlepsze oferty znajdziecie na naszej stronie.. Oferta dostępna tutaj  Jeśli szukacie super hotelu i  wspaniałego doradztwa, to serdecznie zapraszamy.:)

A dokąd poza  Egiptem możemy obecnie latać?  Na Wyspy Kanaryjskie, Maderę, Dominikanę, Emiraty Arabskie, Zanzibar oraz do Meksyku  i Kenii.  Zapraszamy do naszego biura x-wakacje 🙂 

P.S. Właśnie wróciliśmy z Egiptu – zobacz nasz rekomendowany hotel – Sunrise Garden Beach 7 dni od 1590 zł 

Zobacz naszą opinię o Sunrise Garden Beach na portalu Tripadvisor