Włochy to kraj wina i jedzenia. Włosi są wspaniałymi, bardzo rodzinnymi i przyjaznymi ludźmi. Trudno się dziwić, w końcu nic tak nie poprawia humoru jak pyszny posiłek we wspaniałym gronie z cudownym winem w ręku.W kuchni włoskiej królują makarony, owoce morza i warzywa. W zależności od regionu kuchnia jest nieco zróżnicowana. Włochy cechuje krajobraz górzysty, który w znacznym stopniu wpływa na rodzaj upraw.

Jedną z wysp włoskich jest Sycylia, której stolicą kulturalną, turystyczną i gospodarczą jest Palermo. Jest to bardzo głośna i zatłoczona dzielnica, idealna na wieczorną zabawę. Można tam bardzo skosztować lokalnych przysmaków i nietypowych, bardzo prostych dań.

Miasto to powstało jako kolonia fenicka już w starożytności. Głównym zabytkiem w Palermo są pozostałości murów rzymskich, metropolii punickiej oraz Palazzo dei Normanni. W pałacu znajduje się Cappella Palatina, która jest najlepszym przykładem normańsko-arabsko-bizantyjskiej sztuki, która dominowała na Sycylii w XII w. W czasie hiszpańskim większa część pałacu została przebudowana, ale prace Rogera II zachowały się i można je oglądać w sali Sala Normanna. Warto również zobaczyć kościoły wybudowane w stylu gotyckim, renesansowym i barokowym. Ponadto zwiedzając miasteczko można dostrzec liczne budynki i kamienice zbudowane w wyżej podanych stylach. Na uwagę zasługują też budynki XIX wiecznej zabudowy – Politeana i Teatro Massimo di Palermo. Lata w Palermo sa bardzo długie i ciepłe a zimy łagodne.