Czerwiec za pasem, część z Was już planuje letnie wyjazdy. Wielu – ma właśnie urlop w czerwcu, czyli ciutkę przed sezonem. Dzisiaj mam dla Was garść podpowiedzi, dokąd najlepiej lecieć właśnie w czerwcu.

Chorwacja

Parafrazując znane powiedzenie – Chorwacja jest zawsze dobrym pomysłem. W czerwcu już dopisuje tam pogoda, zaczynają się różne festiwale, jedzenie – wiadomo – pyszne, wino wspaniałe.

urlop w czerwcu
Jezioro

Czego chcieć więcej?! W całym kraju jest mnóstwo miejsc, zarówno wysp Do wyboru na wymarzony urlop w czerwcu jest sporo wysp lub choćby wypad na weekend do Dubrownika.

urlop w czerwcu

Zobacz oferty z Chorwacji

Włochy

O ile Włochy można polecać właściwie o każdej porze roku, bo tu i gorsza pogoda nie jest w stanie zepsuć tego niesamowitego klimatu, porannego espresso czy wieczornej biesiady w lokalnej restauracji. Niemniej oczywiście warto skorzystać z tych cieplejszych miesięcy.

urlop w czerwcu

W czerwcu sezon turystyczny we Włoszech rusza pełną parą. Na pewno więc jest to kierunek dla tych, którzy lubią “turystyczne” klimaty, tłumy ludzi z całego świata itd. Jeśli chcecie coś spokojniejszego, bardziej “urlopowego”, warto wybrać wyspy – Sycylię albo Sardynię.

urlop w czerwcu

Zobacz oferty z Włoch

Hiszpania

Również Hiszpania to świetny kierunek dla tych, którzy chcą urlop w czerwcu. Jeśli nie lubicie zbytnio upałów, wybierzcie Barceloną, Piereneje albo Góry Kantabryjskie. Na miłośników imprez i klubowego klimatu czeka oczywiście Ibiza! Właśnie w czerwcu zaczyna się tutaj imprezowy sezon.

urlop w czerwcu

Plażowicze również nie powinni być zawiedzeni, choć oczywiście, muszą się liczyć z większymi wydatkami, bo w czerwcu sezon startuje również nad hiszpańskim morzem.

urlop w czerwcu

Zobacz oferty z Hiszpanii

Islandia

Wolicie coś chłodniejszego? jednym z najmodniejszych ostatnio kierunków jest Islandia. Dzień trwa tam 24 godziny, a tylu zapierających dech w piersiach widoków ma niewiele miejsc na świecie!

urlop w czerwcu

Czerwiec to pora, kiedy zaczyna się migracja wielorybów, co można zobaczyć właśnie na Islandii.

urlop w czerwcu

Zobacz oferty z Islandii

Kenia i Tanzania

Na koniec jeszcze może dobry czerwcowy kierunek poza Europą, czyli Kenia i Tanzania. Tam również zaczyna się wielka migracja, tyle że nie wielorybów, z zwierząt zamieszkujących te egzotyczne kraje.

urlop w czerwcu

urlop w czerwcu

Zobacz oferty z Tanzanii i Kenii

Urlop w czerwcu. Podsumowanie

Tak naprawdę dokądkolwiek się wybierzesz, ważne, żeby było to miejsce wybrane przez Ciebie, najlepiej z doświadczonym biurem podróży. Tak mało czasu na planowanie potrafi być wyzwaniem, ale dla pracowników na przykład naszego biura jest to chleb powszedni. Na pewno dobierzemy dla Ciebie najbardziej odpowiednią ofertę – skrojoną dokładnie według potrzeb i zasobności portfela. Zapraszamy!